loading

Ogłoszenia

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

Zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, które odbędzie się 1 września 2021r. o godzinie 10.00 w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Kęble.

Przypominamy o obowiązku zachowania zasad reżimu sanitarnego – maseczki, dezynfekcja rąk po wejściu do budynku, utrzymywanie dystansu społecznego.


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Serdecznie zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021, które odbędzie się 25 czerwca 2021 r. o godzinie 9.00 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kęble.

Ze względu na obowiązujące nadal zasady sanitarne oraz w najwyższej trosce o nasze zdrowie, prosimy pamiętać o maseczkach oraz dezynfekcji rąk.


BEZPIECZEŃSTWO W WAKACJE.

Lato zbliża się do nas wielkimi krokami, wakacje tuż, tuż… Czekają na nas góry, lasy, morza i jeziora! Odpoczynek, relaks, zabawa, luz i odrobina szaleństwa są jak najbardziej wskazane 🙂 To dobry czas na tzw. reset, oderwanie się od codziennych problemów, obowiązków, stresów, czas na przyjemności, ale… Koniecznie należy pamiętać o wszelkich zasadach bezpieczeństwa!!! Spędźmy te wakacje w taki sposób, żeby je wspominać przez cały rok z uśmiechem na twarzy. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i naszych bliskich, o domy, które pozostaną być może bez opieki podczas wakacyjnych wyjazdów, zachowajmy ostrożność i rozsądek. Dopiero wtedy możemy zawołać AHOJ PRZYGODO 😀

NASZE BEZPIECZEŃSTWO – KLIKNIJ TUTAJ


I OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „KOCI ŚWIAT” – WYNIKI

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami Konkursu!

Jury po bardzo długich naradach, wielu sporach oraz głębokich przemyśleniach wyłoniło Laureatów „KOCIEGO ŚWIATA”. Niestety nie mogliśmy przyznać więcej nagród oraz wyróżnień z przyczyn czysto organizacyjnych :(, ale wszystkie prace ogromnie doceniamy, widzimy w nich całe pokłady emocji, miłości do Kocurków, zaangażowania, artyzmu. JESTEŚCIE WSPANIALI!!!

Ocena prac, przyznanie nagród, wyróżnień nie było łatwym zadaniem – otrzymaliśmy 2222 prace (2089 w kategorii płaskie oraz 133 w kategorii przestrzenne), zdecydowana większość z nich była na niezwykle wysokim poziomie artystycznym. Tym bardziej ciężko nam było podjąć decyzje.

Na rozesłanie Laureatom nagród i dyplomów wyznaczyliśmy czas do końca maja 2021r. Od czerwca ruszamy z akcją zbierania funduszy na schronisko dla Kociaków – poinformujemy Was gdzie, kiedy i w jakiej formie można będzie zakupić Wasze piękne prace (nie tylko nagrodzone, ale wiele, wiele innych) Może ktoś z Was będzie miał ochotę i potrzebę pomocy 🙂

SERDECZNIE GRATULUJEMY LAUREATOM oraz WSZYSTKIM UCZESTNIKOM KONKURSU!!!

Relacja fotograficzna zostanie wkrótce zamieszczona na naszej stronie oraz na Facebooku.

WYNIKI KONKURSU


PROGRAM REHABILITACJA „25 PLUS” W SPECJALNYM OŚRODKU SZKOLNO-WYCHOWAWCZYM W KĘBLE

W roku szkolnym 2020/2021 w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Św. Franciszka z Asyżu w Kęble realizowany jest pilotażowy program ,,Rehabilitacja 25 Plus”. Projekt jest sfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Beneficjentami programu są absolwenci, którzy po ukończeniu Szkoły Przysposabiającej do Pracy pozostali w domach rodzinnych i nie są objęci rehabilitacją społeczną w placówkach dziennej aktywności: środowiskowych domach samopomocy czy warsztatach terapii zajęciowej.

Celem programu jest zapewnienie oddziaływań terapeutycznych w zakresie utrzymania samodzielności i niezależności w życiu społecznym, a także na płaszczyźnie dotyczącej ich aktywności zawodowej.

W ramach programu ,,Rehabilitacja 25 plus” odbywają się zajęcia usprawniania ruchowego, zajęcia kulinarne, zajęcia wzmacniające samodzielność życiową, zajęcia plastyczne – arteterapia, jazdy konne – hipoterapia, zajęcia terapeutyczne z psychologiem.

Uczestnicy programu mają zapewniony ciepły posiłek, transport z domów rodzinnych na miejsce zajęć i powrót do domów po zakończeniu zajęć; możliwość uczestniczenia w licznych imprezach kulturalnych.

W tym roku z programu korzysta czworo absolwentów naszej szkoły.


KOCI ŚWIAT – OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY.

Serdecznie zapraszamy do udziału w I edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „KOCI ŚWIAT”. Zadaniem Konkursu jest nie tylko promowanie aktywności twórczej wśród dzieci i młodzieży, tudzież dorosłych, ale również uwrażliwianie na los bezdomnych zwierząt. Mamy nadzieję, że wspólnie stworzymy wspaniałe prace i pomożemy kociakom, które czekają na naszą pomocną dłoń i cieplutkie serducho 🙂 Dochód ze sprzedaży prac zostanie przeznaczony na wsparcie dla schroniska dla kotów.

REGULAMIN KONKURSU


INFORMACJA!!!

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych rodziców oraz wychowanków organizujemy dwutygodniową opiekę wakacyjną na terenie Ośrodka. Chętnym do pobytu wakacyjnego uczniom, zapewniamy atrakcyjny wypoczynek pod okiem wykwalifikowanej kadry pracującej z naszą młodzieżą na co dzień.

Zaznaczamy, że oferta wakacyjna przeznaczona jest TYLKO DLA UCZNIÓW SOSW W KĘBLE oraz W RAMACH ADAPTACJI DLA MŁODZIEŻY, KTÓRA ZŁOŻY DOKUMENTY DO NASZEJ SZKOŁY przed okresem ferii letnich.
Termin – od 27 czerwca do 10 lipca 2021r.

Co zapewniamy?
1. Całodobową opiekę i wyżywienie.
2. Transport.
3. Opiekę medyczną, ubezpieczenie.
4. Opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, pracującej na co dzień z młodzieżą z SOSW w Kęble (praca w ramach wolontariatu).
5. Terapeutyczne oddziaływanie przyrody (duża zielona przestrzeń wokół Ośrodka, park, lasy, wąwozy…).

PROGRAM WYPOCZYNKU:
– zajęcia z hipoterapii,
– zajęcia z gospodarstwa domowego,
– sport i rekreacja,
– zajęcia plastyczne, ceramiczne,
– zajęcia taneczne,
– zajęcia profilaktyczne,
– wycieczki,
– ogniska,
– dyskoteki.
Podsumowując – gwarantujemy DOBRĄ ZABAWĘ 🙂

Zachęcamy naszych obecnych i przyszłych uczniów do skorzystania z oferty!!!


POMOC PSYCHOLOGICZNA

W ostatnim czasie przyszło nam zmierzyć się z trudną dla nas wszystkich sytuacją. Mimo ograniczonych kontaktów nadal służymy wsparciem. Nie bagatelizujmy Waszych problemów, oznak zniechęcenia czy wyczuwanego napięcia. W tym trudnym czasie nauki zdalnej podejmujemy nadal zadania wspomagające naszych uczniów i rodziców. Dlatego w sytuacjach trudnych oferujemy pomoc i wsparcie. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny za pośrednictwem wychowawców klas.

Ponadto ruszyła całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów – 800 080 222 

Anna Ceglarska – psycholog szkolny.
Barbara Kaniewska – pedagog szkolny,


Zbiórka na remont po pożarze

https://pomagam.pl/7bpdcp3b/


Rządowe wsparcie dla niepełnosprawnych uczniów na zakup podręczników oraz materiałów edukacyjnych i ćwiczeniowych

więcej informacji: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wsparcie-dla-uczniow-niepelnosprawnych


Pliki

Deklaracja Dostępności

Login Account

Already a keblo Customer?

Invaild email address.

6 or more characters, letters and numbers. Must contain at least one number.

Your information will nerver be shared with any third party.