loading

Stowarzyszenie pomocy i wspierania rozwoju niepełnosprawnych Szansa

Stowarzyszenie jest dobrowolnym, samorządowym, trwałym zrzeszeniem, którego podstawowym celem jest niesienie wszechstronnej pomocy we wszystkich dziedzinach życia i wspierania rozwoju niepełnosprawnych, w szczególności niepełnosprawnym intelektualnie oraz ich rodzicom i opiekunom prawnym.

Adres:
Kębło 7
24-160 Wąwolnica

tel/ fax: 81 882 50 11

Krajowy Rejestr Sądowy (KRS) – 0000204725
Regon – 432715641
NIP – 716 277 93 71
Bank Spółdzielczy w Nałęczowie

nr konta: – 21 8733 0009 0016 5190 2000 0010

ZARZĄD STOWARZYSZENIA:

  • przewodniczący Grażyna Chudy
  • zastępca przewodniczącego Jarosław Lipnicki
  • sekretarz Maria Skowyra
  • skarbnik Justyna Ogorzałek
  • członek Anna Barańska

Adres e-mail stowarzyszenia: keblo.szansa@gmail.com


Stowarzyszenie Pomocy i Wspierania Rozwoju Niepełnosprawnych – „SZANSA” obecnie liczy 38 członków.

W omawianym okresie członkowie Stowarzyszenia wraz z podopiecznymi brali udział w kiermaszach okolicznościowych, podczas których prezentowali prace wykonane wraz z wychowankami oraz prowadzili ich sprzedaż pozyskując środki ze sprzedaży na działalność statutową oraz materiały na następne prace.


AKTUALNOŚCI

Kolonie letnie 2021 (27 czerwca – 10 lipca)

Wakacje to szczególny czas dla dzieci i młodzieży. W tym roku Stowarzyszenie Pomocy i Wspierania Rozwoju Niepełnosprawnych – „SZANSA”, wychodząc naprzeciw potrzebom młodzieży i rodziców, zorganizowało kolonie letnie dla wychowanków SOSW w Kęble. Młodzież miała okazję wzięcia udziału w różnych atrakcyjnych zajęciach, w trakcie których zdobywała nowe umiejętności i wiedzę.  Był to jednak przede wszystkim czas wypoczynku, zabawy i przygody. W trakcie kolonii wychowankowie brali udział w wycieczkach do Kazimierza Dolnego (rejs statkiem po Wiśle), do Nałęczowa,  do Ogrodu Botanicznego UMCS w  Lublinie. Wszyscy chętnie uczestniczyli w zajęciach sportowych, plastycznych, tanecznych, kulinarnych czy spacerach po okolicy. Ograniczała nas jedynie nasza fantazja i czas, który tutaj płynął bardzo szybko. Każdy dzień przynosił ze sobą nowe atrakcje i niespodzianki.

Zarząd Stowarzyszenia pragnie serdecznie podziękować wszystkim osobom, dzięki którym można było zorganizować wypoczynek letni dla uczniów SOSW w Kęble.

Życzymy wszystkim udanych wakacji i zapraszamy do obejrzenia zdjęć z kolonii.

Zarząd Stowarzyszenia Pomocy i Wspierania Rozwoju Niepełnosprawnych
– „SZANSA” w Kęble

Zdjęcia z wydarzenia (kliknij tutaj)


Projekt „Posmakuj lubelskie – aktywnie, zdrowo i bezpiecznie spędzamy wakacje”.

Podczas kolonii zorganizowanych dla naszych uczniów realizowany był projekt „Posmakuj lubelskie- aktywnie, zdrowo i bezpiecznie spędzamy wakacje”. Dzięki funduszom uzyskanym z PFR Fundacji w ramach programu  „Wakacyjna AktywACJA” przeprowadzono cykl warsztatów o tematyce przyrodniczej i ekologicznej, mających na  celu pogłębienie wiedzy na temat zdrowego stylu życia i aktywnego wypoczynku. Poprzez uczestnictwo w zajęciach młodzież miała możliwość zapoznać się z produkcją ekologicznej i naturalnej żywności oraz wzbogacić swoją wiedzę na temat walorów przyrodniczych i kulturowych okolicznych obszarów Lubelszczyzny. Odbyły się dwa warsztaty wyjazdowe. Pierwszy, przybliżył uczestnikom projektu powstawanie naturalnych soków owocowych.  Drugie spotkanie odbyło się w manufakturze ,,Mleczna Droga”, w której młodzież poznała sposób wytwarzania naturalnych serów i jogurtów. W ramach projektu zorganizowano również 3 warsztaty przeprowadzone przez przewodników Nadwiślańskiego Muzeum Przyrodniczego w Kazimierzu Dolnym. Pierwszy, przybliżył świat owadów zamieszkujących  najbliższą okolicę i ich znaczenie dla ekosystemu. Drugi, tematycznie związany z ornitologią,  utrwalił wiedzę na temat ptaków mieszkających w najbliższym obszarze. Na trzecim warsztacie. uczestnicy poznawali zioła rosnące w naszym  otoczeniu.

Zdjęcia z wydarzenia (kliknij tutaj)

Login Account

Already a keblo Customer?

Invaild email address.

6 or more characters, letters and numbers. Must contain at least one number.

Your information will nerver be shared with any third party.