Specjalny Ośrodek
Szkolno-Wychowawczy
w Kęble

im. sw. Franciszka z Asyżu

 

                Tradycją naszego Ośrodka jest grudniowe spotkanie na wspólnej Wieczerzy Wigilijnej. Ten wyjątkowy, magiczny wieczór spędziliśmy razem, jak prawdziwa rodzina: pracownicy, nauczyciele, uczniowie i ich rodzice, przyjaciele... To najpiękniejsze chwile w roku, czas pojednania, ciepła, miłości i szczerych, z serca płynących życzeń.

                Dodatkowych wzruszeń przysporzyli nam uczniowie, którzy przygotowali inscenizację teatralną „Wędrówka Maryi” wprowadzając nas w klimat zbliżających się Świąt.

                Dziękujemy Wam za cudownie spędzony czas i życzymy wesołych, szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia!

Kliknij, by przejść do galerii >>>

13 grudnia 2017r. nasza grupa teatralna MISZ MASZ odwiedziła Szkołę Podstawową im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Snopkowie. Artyści zaprezentowali spektakl „Calineczka” wprowadzając  młodszych kolegów w magiczny, pełen niespodzianek świat baśni Andersena. Dziękujemy za wspaniałe przyjęcie i do zobaczenia wkrótce!

Kliknij, by przejść do galerii >>>

21 grudnia 2017 r. grupa naszych uczniów uczestniczyła w uroczystości podsumowania VI Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Mój Anioł” organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnymstawie.

Wśród laureatów konkursu znaleźli się nasi młodzi artyści:  Kamil Bigos (nagroda) oraz Emilia Maciejczak (wyróżnienie).

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Kliknij, by przejść do galerii >>>

Uczniowie z naszej Szkoły w dniu 01.12.2017r.wybrali się do ‘ Fabryki Bombek Choinkowych w Nowej Dębie oraz do Baranowa Sandomierskiego i Sandomierza.

Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki i zapoznanie się z procesem powstawania bombki, oraz zwiedzanie Zamku w Baranowie Sandomierskim i miasta Sandomierz z jego zabytkami.

 

W Muzeum Bombki pod opieką przewodnika oglądaliśmy stanowiska z choinkami i bombkami z różnych części świata i epok . Obejrzeliśmy proces wyrobu bombki Pracownik fabryki nad palnikiem ogniowym rozgrzewał szkło a następnie wydmuchiwał bombkę. Kolejny etap to ich srebrzenie poprzez dodanie azotanu srebra i taki wytwór trafia do fabryki ,gdzie nadaje mu się różne kolory a następnie suszy i ręcznie ozdabia, ten proces wymaga talentu plastycznego i ogromnej cierpliwości.

Na pamiątkę pobytu w Fabryce bombek młodzież przywiozła sobie bombki z imieniem.

Drugim etapem wycieczki było zwiedzanie Zamku w Baranowie Sandomierskim gdzie uczniowie mogli zapoznać się z historią zamku oraz eksponatami znajdującymi się wewnątrz; Kolekcją malarstwa, Zabytkami dokumentującymi historię Baranowa Sandomierskiego; kolekcją wyrobów ze srebra oraz kamieni szlachetnych, poznali pamiątki po byłych właścicielach i wiele innych pięknych przedmiotów których nie sposób wymienić.

Trzecim etapem naszej wycieczki był Sandomierz który sprawił

Wiele przyjemności naszym uczniom spacer po rynku wśród zabytkowych kamienic, ratusza, ucha igielnego z którym się wiąże ciekawa historia, Bazyliki i wielu innych pięknych zabytków. Na zakończenie tej wyprawy przyszedł czas na podsumowanie ,młodzież zrobiła to przy herbatce i ciasteczku w kawiarence na starym rynku w Sandomierzu.

29 listopada 2017r. nasi młodzi artyści zaprezentowali się na scenie Opolskiego Centrum Kultury podczas XIX Przeglądu Małych Form Teatralnych „Mała scena - duża radość” organizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Poniatowej. Uczniowie pokazali swoje umiejętności artystyczne w trzech kategoriach:

  1. Teatr - grupa MISZ MASZ (spektakl „Calineczka),
  2. Taniec - grupa Zagadka („Taniec Eleny”),
  3. Piosenka - Angelika Boczek ("Czerwone korale"), duet Angelika Boczek i Damian Matuszewski ("Za twe oczy zielone").

Gratulujemy wspaniałych występów!!!

Kliknij, by przejść do galerii >>>