Specjalny Ośrodek
Szkolno-Wychowawczy
w Kęble

im. sw. Franciszka z Asyżu

 W dniu 15.01.2019 mielismy zaszczy gościć nauczycieli i uczniów SOSW w Dęblinie. Okazją do tego miłego spotkania był Międzyszkolny Turniej BOCCIA. Zawodnicy mieli okazję sprawdzić swoją formę podczas współzawodnictwa. Gospodarze mimo dzielnej postawy oddali Gościom palmę pierszeństwa i uczniowie z Dęblina wywieźli zwycięski Puchar. Jednak ważniejsze od wyników była przyjacielska atmosfera sportowej rywalizacji w duchu fair play.

W poniedziałek 10.12.2018 r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli w wyciecze autokarowej do Centrum Kongresowego Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Celem wycieczki było obejrzenie spektaklu „Jaś i Małgosia” 
w wykonaniu profesjonalnych aktorów, rozbudzanie zainteresowań teatralnych uczniów, przygotowanie ich do świadomego uczestnictwa w kulturze. Spektakl zawierał wiele dowcipnych scen, co sprawiło, że nikt się nie nudził. Artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

W dniu 7.12.2018 reprezentacja Naszego Ośrodka wyruszyła do zaprzyjaźnionego SOSW w Dorohusku.

Kamil Bigos, Czarek Urbanek, Wiktor Sikora, Karol Rosołowski, Dawid Skwarek i Radek Sobkiewicz dzielnie rywalizowali na turniejowych stołach i dotarli do półfinałów,  gdzie musieli uznać wyższość rywali. Cieszy nas postawa szkolnych tenisistów, ich ambicja i wytrwałość. Na wyróżnienie zasłużyli wszyscy lecz szczególnie dzielni w swym wysiłku byli debiutanci: Wiktor, Czarek oraz Radek.

Wszystkim GRATULUJEMY!

 

Dnia 3.12.2018r. na propozycję i zaproszenie Dyrekcji Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Wąwolnicy, liczna grupa wychowanków naszego Ośrodka w Kęble, pod opieką nauczycieli - wychowawców, wybrała się na pokaz, w mobilnym planetarium z Centrum Nauki Kopernik. Zobaczyliśmy niebo pełne gwiazd, poznaliśmy najciekawsze konstelacje i inne obiekty astronomiczne.

Nasza młodzież została zachęcona do samodzielnych obserwacji nieba.Rozbudzona została ciekawość i zainteresowanie astronomią, zachwyt tym, co nas otacza i czego jesteśmy częścią. Całość pokazu uzupełniona była ciekawostkami kosmicznymi z tej tematyki, barwnie ilustrowanymi, z odpowiednio dobranym podkładem dźwiękowym.

Planetobus wraz z doskonale przygotowaną ekipą edukatorów naukowych przybliżył nam tajniki kosmosu. To spotkanie może być początkiem wielkiej przygody dla pasjonatów tej dziedziny wiedzy i sposobem na spędzanie czasu wolnego, rozwijanie indywidualnych zainteresowań uczniów.

Cele związane z ciekawością poznawczą oraz integracją społeczności lokalnej zostały w pełni osiągnięte. Cieszy nas fakt kontynuacji dobrej i stałej współpracy naszego Ośrodka z Zespołem Szkolno - Przedszkolnym w Wąwolnicy.

Wyrażamy gorące podziękowanie dla Dyrekcji Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Wąwolnicy.