Specjalny Ośrodek
Szkolno-Wychowawczy
w Kęble

im. sw. Franciszka z Asyżu

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Św. Franciszka z Asyżu w Kęble 11 października 2018r. po raz trzeci włączył się do ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie” ogłoszonej przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej . Pomimo zabiegania i codziennych obowiązków nie zabrakło chętnych do odczytanie wybranych fragmentów oraz wsłuchania się w dzieło literackie wielkiego pisarza. Fragmenty odczytali: Monika Zych Sekretarz Rady Powiatu, Małgorzata Noskowska Kierownik Wydziału Edukacji, Marcin Łaguna Wójt Gminy Wąwolnica, Stanisław Widz Dyrektor PCRK w Puławach, Dariusz Nogal z Komendy Powiatowej Policji w Puławach, Irena Kolibska Dyrektor Gminnego Domu Kultury w Wąwolnicy, Monika Boruch z Gminnej Biblioteki Publicznej w Wąwolnicy, Maria Skowyra nauczyciel SOSW w Kęble, Maria Wójcik były nauczyciel SOSW w Kęble, Andrzej Sikora przewodniczący Rady Rodziców przy SOSW w Kęble oraz Danuta Ogłoza nauczyciel SOSW w Kęble. Została również przygotowana prezentacja multimedialna o życiu i twórczości S. Żeromskiego, gazetka dotycząca ekranizacji jego utworów na fotografiach oraz wystawa książek. Cała uroczystość została pięknie ubarwiona występami artystycznymi przygotowanymi przez teatrzyk Misz-Masz. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe widokówki ze stemplem akcji Narodowe Czytanie. Impreza została objęta patronatem honorowym Pary Prezydenckiej, Starosty Puławskiego oraz patronatem medialnym TVP 3 Lublin, Radio Lublin i Wspólnoty Puławskiej.

W dniu 12.10.2018 r. uczniowie i pracownicy z zaproszonymi gośćmi brali udział

w uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Młodzież zaprezentowała w sposób humorystyczny „Scenki z życia naszej szkoły”. Uczniowie złożyli serdeczne życzenia, zaśpiewali piosenkę E. Demarczyk „Groszki i róże”

 z dedykacją dla wszystkich pracowników szkoły.

Pani dyrektor podziękowała pracownikom za zaangażowanie w życie Ośrodka

i wręczyła Nagrody Dyrektora. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

Kliknij, by przejść do galerii >>>

W miesiącu pamięci narodowej w kwietniu 2018 roku został ogłoszony w naszym Ośrodku w Kęble konkurs plastyczny. Hasło konkursu brzmiało „Kto Ty jesteś, Polak mały”. Konkurs związany był z cyklem wydarzeń poświęconych obchodom 100- letniej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Uczniowie zostali zapoznani z tematyką, regulaminem i możliwymi technikami plastycznymi. Do konkursu włączona została cała społeczność szkolna. Oddano ponad 30 prac wykonanych różnymi technikami  przez naszych uczniów indywidualnie i zespołowo. Wszystkie prace konkursowe zostały zaprezentowane na wystawie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wąwolnicy.

Jury wybrało najlepsze prace, które zostały nagrodzone upominkami rzeczowymi i słodyczami.

 

Wszystkim uczestnikom, a szczególnie uczniom nagrodzonym  

GRATULUJEMY!!!!!

Kliknij, by przejść do galerii >>>

Tradycją stało się coroczne uczestnictwo naszej grupy teatralnej MISZ MASZ w organizowanym przez SOSW w Firleju Plenerowym Przeglądzie Teatralnym „Nad Jeziorem Firlej”. W tym roku młodzież zaprezentowała spektakl „Calineczka”, za który otrzymała II nagrodę.

            Na scenie zaprezentowały się zespoły teatralne z wielu ośrodków, m.in. z Kozic, Włodawy, Dęblina, Łukowa, dostarczając publiczności wielu doznań estetycznych. Dopełnieniem była fantastyczna pogoda, która sprzyjała spacerom brzegiem jeziora i pozwoliła na chwilę czystego relaksu po pełnych emocji chwilach na scenie.

Kliknij, by przejść do galerii >>>

Dnia 7 czerwca nasza młodzież gościła w Powiatowym Środowiskowym Domu Samopomocy w Górze Puławskiej. W czasie spotkania mieli okazją poznać funkcjonowanie placówki oraz jej wyposażenie. Poza tym uczestniczyli w atrakcyjnych zabawach, grach , konkursach. Było dużo śmiechu i radości! Teraz zapraszamy do Kębła!

Kliknij, by przejść do galerii >>>