Specjalny Ośrodek
Szkolno-Wychowawczy
w Kęble

im. sw. Franciszka z Asyżu

25 kwietnia 2018 w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Kęble odbędzie się II Konferencja z okazji Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną " Żyć Godnie" Kębło 2018. Już dziś zapraszamy do obejrzenia krótkiego wprowadzenia do temtu Konferencji podczas rozmawy z Panią Dyrektor Danutą Ogłozą w programie TVP 3 LUBLIN " Poranek między Wisłą i Bugiem" ( 01:00:00 - 01:04:04). 

https://lublin.tvp.pl/36501754/23-marca-2018

 

W dniu 22.03.2018 r trójka uczniów naszej Szkoły uczestniczyła w X Międzyszkolnym Konkursie dla Klas Przysposabiających do Pracy „Razem możemy więcej” organizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Dorohusku.

Celem konkursu było utrwalenie zdobytych wiadomości z zakresu przysposobienia do pracy, umożliwienie uczniom zaprezentowania własnych wiadomości i umiejętności kolegom innych szkół, integracja  środowiska uczniów szkół specjalnych oraz doświadczanie zdrowego współzawodnictwa oraz dobrej zabawy. W konkursie uczestniczyły również zespoły  z Hrubieszowa, Włodawy, Lublina, Dorohuska, Krasnegostawu.

Nasi uczniowie zajęli I miejsce w konkursie. Reprezentacja naszej szkoły z uśmiechem na twarzy i w dobrych humorach wróciła do szkoły chwalić się swoimi sukcesami.

Kliknij, by przejść do galerii >>>

Powitanie Wiosny w naszym Ośrodku uświetniła prelekcja pt:. „Ptaki dziuplaki” – wygłoszona przez panią z Muzeum Przyrodniczego w Kazimierzu.

Następnie odbyła się projekcja filmów: „Zwiastuny wiosny”, „Tatry - Dolina Chochołowska wiosną”, „Wiosna w Tatrach”. „Życie i śpiew ptaków na wiosnę”, Bieszczady wiosną” , „Fotografie z Doliny Noteci” oraz pokaz slajdów: „Wiosna”, „Wiosna w Dubaju”.

Były też zadania sprawnościowe, konkursy i zabawy związane z tradycjami, obrzędami i przysłowiami wiosennymi. Powitanie wiosny uwieńczyliśmy przymocowaniem do drzew budek lęgowych dla ptaków, które otrzymaliśmy w prezencie od  Muzeum Przyrodniczego w Kazimierzu.

Kliknij, by przejść do galerii >>>