Naszej wycieczce do Zamościa towarzyszyła deszczowa aura, jednak mimo niesprzyjającej pogody wszystkim dopisywały dobre humory. Program wyjazdu był bardzo ciekawy i pełen atrakcji. Jednym z najważniejszych punktów wycieczki była wizyta w ZOO. Już na pierwszy rzut oka mogliśmy zauważyć, że ogród zoologiczny jest nowoczesny i zadbany. Wybiegi dla zwierząt są przestronne oraz urozmaicone, dzięki czemu zwierzęta wydawały się spokojne, zrelaksowane i zaciekawione odwiedzającymi. W wielu miejscach mogliśmy obserwować je niemal z bliska – czasem oddzielała nas jedynie gruba szyba. Wybiegom nie brakowało zielonej trawy, zabawek i elementów sprzyjających aktywności zwierząt. Podziwialiśmy wiele wspaniałych gatunków zwierząt, m.in. niedźwiedzie, hipopotamy, tygrysy, słonie oraz kapibary. Po zwiedzaniu ZOO spacerowaliśmy po pięknym Zamościu. Odwiedziliśmy Starówkę, podziwialiśmy punkty widokowe oraz Arsenał Zamojski. Mimo deszczu spacer po mieście i parku miał swój wyjątkowy klimat. Zabytkowe uliczki i architektura zrobiły na nas ogromne wrażenie.
Dużą atrakcją były warsztaty cukiernicze w Manufakturze Słodyczy „Tęcza”. Mieliśmy okazję zobaczyć, jak powstają kolorowe słodycze, a także samodzielnie uczestniczyć w ich przygotowywaniu. Było to bardzo ciekawe i słodkie doświadczenie.
Choć pogoda nie zawsze nam sprzyjała, wróciliśmy zadowoleni, pełni wrażeń i miłych wspomnień.