23 kwietnia 2026 r. odbyła się VII Konferencja z okazji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Żyć Godnie” pod Honorowym Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty Tomasza Szabłowskiego, Starosty Puławskiego Teresy Gutowskiej oraz Patronatem Medialnym Polskiego Radia Lublin. Współorganizatorem konferencji jak co roku jest Stowarzyszenie Pomocy i Wspierania Rozwoju Niepełnosprawnych „SZANSA” działające przy SOSW w Kęble. Podczas konferencji poruszono wiele istotnych kwestii, m.in. temat tolerancji w relacjach i kontaktach z osobami z niepełnosprawnościami oraz problem naszych czasów czyli rozwój cywilizacji a nowe wyzwania i codzienne funkcjonowanie jednostki.
Zdjęcia z wydarzenia (kliknij tutaj).
Autor tekstu mgr Mariola Bartoszcze.