Specjalny Ośrodek
Szkolno-Wychowawczy
w Kęble

im. sw. Franciszka z Asyżu


 

Nauczanie zdalne:

 

Przysposobienie do pracy

Funkcjonowanie osobiste i społeczne

Zajęcia rozwijające kreatywność

Zajęcia rozwijające komunikowanie się

Doradztwo zawodowe

Wychowanie fizyczne

Religia

 

zajęcia rewalidacyjne - pobierz

pomoc psychologiczno-pedagogiczna

 

Nauczanie zdalne - Internat

 

 

BEZPIECZEŃSTWO INTERNETOWE W CZASIE ZDALNEGO NAUCZANIA

Cyberprzestrzeń jest jak wielkie miasto. Możesz znaleźć tam biblioteki, uniwersytety, muzea, miejsca rozrywki oraz możliwość spotkania wielu wspaniałych ludzi. Niestety możesz tam spotkać ludzi lub sprawy, których powinieneś unikać. Znając niebezpieczeństwa i sposoby ich uniknięcia możesz bezpiecznie korzystać z Internetu.

 

 1. Korzystaj z informacji zamieszczonych na stronie szkoły.
 2. Ustal wspólnie z rodzicami zasady korzystania z Internetu. Ustalcie kiedy i jak długo możesz przebywać w Sieci, z jakich serwisów internetowych możesz korzystać. Umowa z rodzicami nie oznacza rezygnacji z twojej prywatności czy twoich praw. Jest ona po prostu uzgodnieniem waszego wspólnego stanowiska opartego na wzajemnym zaufaniu i zrozumieniu.
 3. Chroń swoją prywatność w Sieci.
 4. Nie wysyłaj swoich zdjęć osobom, których nie znasz, bez porozumienia z rodzicami.
 5. Odpowiadaj mądrze na otrzymane wiadomości.
 6. Nigdy nie odpowiadaj na wiadomości (e-maile, komentarze na czacie, IM, grupy dyskusyjne, itp.), które sprawiają, że czujesz się skrępowany, zmieszany lub zaniepokojony. Gdy otrzymasz taką wiadomość, powiedz o tym rodzicom.
 1. Bądź ostrożny korzystając z czat roomów.
 2. Nigdy nie umawiaj się z osobami, które poznałeś w Sieci, bez zgody rodziców.
 3. Bądź podejrzliwy, jeśli ktoś, kogo poznałeś na czacie próbuje nastawiać cię przeciwko rodzicom, opiekunom, nauczycielom czy przyjaciołom.
 1. Bądź ostrożny, jeśli ściągasz coś do swojego komputera ze strony www.
 2. Jeśli masz swój blog, musisz mieć świadomość, że jest on dostępny każdemu kto korzysta z Internetu.
 1. Pamiętaj, że w Internecie również obowiązują zasady dobrego wychowania. Nie rób niczego, co mogłoby urazić innych użytkowników lub byłoby sprzeczne z prawem.
 1. Pamiętaj, że Internet może być groźnym źródłem uzależnienia, porównywalnym z chorobą alkoholową czy narkotykową. Uzależnienie od Internetu to choroba! Jeżeli raz wpadniesz, trudno będzie Ci z niej wyjść. Staraj się zachować umiar w korzystaniu z Sieci czy graniu w gry komputerowe.
 2. Internet w telefonach – ciągłe korzystanie = zagrożenia
 3. Rozmawiaj z rodzicami o Internecie. Informuj ich o wszystkich stronach, które Cię niepokoją. Pokazuj im również strony, które Cię interesują i które często odwiedzasz.