Specjalny Ośrodek
Szkolno-Wychowawczy
w Kęble

im. sw. Franciszka z Asyżu

Dnia 9.11.2018r. w naszej szkole w Kęble odbyła się uroczystość – okolicznościowy Apel szkolny, na którym zaprezentowaliśmy krótki program artystyczny, aby uczcić to Narodowe Święto i upamiętnić związane z nim, ważne dla Polski wydarzenia historyczne.

Uczniowie pod kierunkiem pań: mgr Barbary Wołoszyn-Lipnickiej,

i mgr Anny Ceglarskiej zostali przygotowani do recytacji i śpiewu wybranych tekstów okolicznościowych.

Wiersze i piosenki patriotyczne przeplatane były bogatymi w treści i obrazy prezentacjami multimedialnymi : „Elementarz małego Polaka”,

„Drogi do Niepodległości”.

Całość uzupełniona była ciekawostkami historycznymi z tej tematyki, barwnie ilustrowanymi, z odpowiednio dobranym podkładem muzycznym.

Tego dnia, o godz. 11.11 cała społeczność naszej Szkoły odśpiewała uroczyście 4 zwrotki naszego Hymnu narodowego, włączając się tym samym do ogólnopolskiej akcji. Uczniowie zostali zaznajomieni z należytym zachowaniem podczas słuchania i śpiewu hymnu państwowego.

Zapoznani z ważną dla nas wszystkich tematyką kształtującą tożsamość narodową.