Specjalny Ośrodek
Szkolno-Wychowawczy
w Kęble

im. sw. Franciszka z Asyżu

Dnia 14 grudnia 2017 roku grupa młodzieży z naszego Ośrodka, pod przewodnictwem pani Dyrektor, uczestniczyła w wycieczce do Warszawy. Głównym  punktem wyjazdu była wizyta w  Pałacu Prezydenckim. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem zwiedzali  miejsca, w których pracuje i przyjmuje gości  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej: Salę Kolumnową, Salę Obrazową, Salę Białą, Salę Niebieską, Salę Chorągwianą, którą zdobią repliki polskich chorągwi z różnych okresów historycznych – od Grunwaldu po Solidarność, Kaplicę Pałacową. Uczestnicy wycieczki podziwiali także obrazy dawnych mistrzów m. in. Jacka Malczewskiego,  liczne posągi, stylowe meble i piękne żyrandole zdobiące poszczególne sale. Wizyta w Pałacu zrobiła na nas duże wrażenie, staraliśmy zachowywać  się bardzo godnie i  dostojnie;)

        Po wizycie w Pałacu Prezydenckim odwiedziliśmy ,,słodkie” miejsce w stolicy- Manufakturę Cukierków. Zapoznaliśmy się ze sposobem ręcznego wytwarzania cukierków i lizaków. Najbardziej podobała nam się degustacja jeszcze ciepłych karmelków, wykonanych  z naturalnych składników, w różnych wzorach i kolorach. Pokaz okazał się bardzo atrakcyjną i pouczającą formą spędzenia czasu.  Na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzymał słodki upominek.

        W czasie drogi powrotnej do Ośrodka, podczas wspólnego posiłku, na bieżąco mogliśmy wymienić wrażenia jakie zrobiła na nas stolica. Grudniowa Warszawa, choć bez odrobiny śniegu, urzekła nas swoim klimatem, gwarem ulic, pięknem architektury.

        Wyjazd był dla nas okazją do odwiedzenia ciekawych miejsc oraz spotkań integracyjnych. Na pewno będziemy miło wspominać ten dzień:)
Kliknij, by przejść do galerii >>>